jak o sebe pečovat v zimě

17. května 2009 v 13:14 |  beauty

jak o sebe pečovat v zimě


→♥beauty♥
Zima nekompromisně zaútočila, a tak si ukrať dlouhou chvíli v teple domova s CG! návodem na chladivou krásu.
Teplota kolem nuly na náladě moc nepřidá, proto navleč tělo do výhřevných hadříků, pusť si nový hit Katy Perry Hot'N'Cold, a zateplení naordinuj své kůži i vlasům. Přece nechceš mít popraskané rty, rozcuch àla Rákosníček a ruce jako šmirglpapír, že ne?

Chladné počasí znamená, že vlasy a pokožka budou potřebovat spoustu hydratace, aby nebyly zmrzlé a zbídačené. Nebudeme tě dlouho nudit vědou, ale věz, že hlavní vinu na destrukci pleti, vlasů a nehtů má změna klimatických podmínek. Sníh, déšť, vítr a mráz se dá přečkat (kromě náruče tvého kluka, samozřejmě v horké vaně, anebo když rozpálíš topení
na maximum. Jenže má to jeden háček! Časté přecházení mezi teplým interiérem a studeným vzduchem má vliv na krevní oběh, který se rozparádí na plné obrátky. CG! průvodce ti zkušeně poradí, jak se postarat o své tělo v zimě. Celou ledovou sezónu tak strávíš maximálně starostí, zda si koupit pár nových válenek či kozaček, protože o ochranu kůže a lokýnek se ti postaráme my!

Vlasy

Nejdůležitější položkou v péči o vlasy v zimě je řádné zavlažování. Aplikuj vlasovou masku jednou za týden, stačí na 5 - 10 minut. Delší doba ti zmastí hlavu, což bude viditelné hned po umytí. Vždy používej vlažnou vodu místo horké - ta vlasy vysuší, zkrepatí a zapříčiní i vyšší produkci mazu. Buď ke svým vlasům vlídná, zvlášť, když jsou mokré. Vyhni se drhnutí ručníkem. Namísto toho vlasy v ručníku jen lehce pomačkej.

CG! tip: Jogurt, olivový olej a avokádo rozmixované dohromady představují senzační domácí ozdravnou kúru na vlasy.

Ruce

Věděla jsi, že mýdlo (stejně jako chlad) vysušuje dlaně? Neopomíjej mytí rukou, jen použij mýdlo s obsahem krému nebo tekuté mýdlo s pěsticí složkou. Klasické mýdlo obsahuje alkality, které kůži zbavují esenciálních lipidů, jenž mají dohlížet, aby kůže neztrácela vlhkost. Dochází tím k oslabení pokožky, která se stává citlivější a zničenou. Nejsnadnější cesta, jak bojovat proti vysoušení rukou, je mít stále při sobě krém na ruce.

CG! tip: Máš hodně suché ruce? Vmasíruj krém (i kolem nehtového lůžka a kutikuly), navlékni si bavlněné rukavice a nech působit přes noc.

Rty

Největším "ústním zimním" problémem je vysoušení a praskání. Řešení: balzámů na rty není nikdy dost! Znáš-li své rty a víš, že v zimě trpí, zásob se tyčinkami a dózičkami mastiček na pusu. Dej si jeden balzám k posteli, další do kabelky i koupelny, ať je vždy po ruce. Pokud máš citlivou pleť a dbáš na čistotu, spolehni se na jelení loje v tyčinkách. Prstem z kelímku můžeš zanést na rty i do balzámu nečistoty a potažmo infekci.

CG! tip: Pamatuj, že sliny rty též vysušují - pokud si je olizuješ, jen jim tím škodíš.

Kůže a tvář

V tomhle ročním období trpí samozřejmě i pokožka. Nezapomeň se tedy řádně namazat po každé sprše či koupeli, když je kůže ještě vlhká - podaří se ti uzamknout v pleti víc vlhkosti. Posuď, jak moc vláhy tvá pokožka potřebuje, aby byla spokojená. Pokud je i po nanesení krému stále napnutá, zkus do krému přidat kapku olivového či mandlového oleje. Jestli naopak pleť krém nevstřebá, potřebuješ lehčí zvlhčovadlo.

CG! tip: Poohlédni se po ingrediencích jako je med, mandlový olej a bambucké máslo. omezují vysoušení.

Návod na chladivou krásu!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama